Home / Zwierzęta Domowe / Infekcja Oczu U Gołąbków – Powoduje I Leczy – Urodzony, aby być dzikim

Infekcja Oczu U Gołąbków – Powoduje I Leczy – Urodzony, aby być dzikim

Zakochane ptaki to jeden z najbardziej lubianych gatunków ptaków trzymanych na całym świecie jako zwierzęta domowe. Są oszałamiająco piękne i są naprawdę energicznymi ptakami. Każdy, kto odwiedza sklep zoologiczny, jest zaskoczony ich atrakcyjnością i atrakcyjnością. Możesz znaleźć bardzo niewiele problemów, które zakochane ptaki sprawiają swoim właścicielom lub opiekunom w ciągu ich życia. Mogą być totalnie doskonałymi hodowcami i mogą rozmnażać się prawidłowo w każdych warunkach w bardzo krótkim czasie.

Jednym dużym problemem, na który napotykają hodowcy ptaków z nierozłączkami, jest infekcja oczu. Kiedy kupujesz zupełnie nową nierozłączkę i produkujesz ją do życia, w niektórych przypadkach widzisz, że ich oczy zaraz po kilku dniach ulegają infekcji. Ten problem może zagrażać życiu twoich osobistych gołąbków i wiele bólu głowy dla twoich hodowców. Ale są sposoby na pokonanie tego problemu bez większych kłopotów.

Stan infekcji oka jest o wiele bardziej rozpowszechniony w miesiącach letnich w miejscach międzynarodowych, takich jak Pakistan, w kwietniu i maju być może w czerwcu i lipcu. W tych miesiącach temperatura często dochodzi do wspomnianych wcześniej czterdziestu stopni Celsjusza. Młode ptaki są bardziej podatne na tę chorobę, zwłaszcza gdy kupujesz nowe ptaki i produkujesz je w tych bardzo gorących letnich okresach. Bez odpowiedniego leczenia twoje ptaki w końcu umrą.

Charakterystyczni mężczyźni i kobiety podają różne wyjaśnienia przyczyny tego problemu. Niektórzy powiedzą, że ptaki z Karaczi, które przybyły do ​​Pendżabu, niosą ze sobą wirusa. Wielu innych wspomina, że ​​rozróżnienie pogodowe między Karaczi i Lahore powoduje, że ptaki zapadają na tę infekcję oka. Wiele osób twierdzi, że przyczyną tej choroby są ukąszenia komarów. Im więcej ludzi zadowoli, tym więcej punktów widzenia zdobędziesz.

Ukończyłem wiele analiz tej wyjątkowej choroby. Teraz zdaję sobie sprawę, że wspomniane wcześniej wszystkie inne motywy stresu są kluczowym wyjaśnieniem infekcji oka u gołąbków. Zakochane ptaki są bardziej nieśmiałymi ptakami i kiedy zmieniasz ich położenie lub klatkę, uznają za napięcie i stają się chore. Z powodu napięcia ich procedura immunologiczna słabnie, a na skutek ciepłych warunków pogodowych i zmiany atmosfery dochodzi do zakażenia oczu.

Jeśli zdobędziesz nowe ptaki lub przeniosisz pisklęta nierozłączki w inną klatkę, a następnie zapewnij im bezpłatne otoczenie, aby się rozluźnić. Umieść klatkę dla drobiu w miejscu, w którym jest mniej zakłóceń dla ptaków. Zwykle nie zbliżaj się do klatki zbyt ogólnie. Chroń klatkę z kurczakiem z dala od innych zwierząt w domu, takich jak koty i psy. Zajmij się klatką w nocy, aby mogły skutecznie odpoczywać i mieć dużo odpoczynku.

Jeśli niektóre z twoich ptaków wywołały tę infekcję, spróbuj zastosować metodę leczenia tak wcześnie, jak to możliwe. Infekcja oka na wczesnym etapie jest łatwa do przezwyciężenia. Złap swoje ptactwo za pomocą sieci i umieść kilka kropli do oczu w jego oczach. Osobiście popieram w nich fosforan deksametazonu i chloramfenikol. Umieść jedną kroplę do każdego oka co najmniej 2 razy dziennie, raz rano i o określonej porze w nocy.

Niektóre nierozłączki szybko wracają do zdrowia po tym zabiegu, chociaż niektóre mają znacznie więcej czasu. kontynuuj razem z leczeniem, aż gołąbki całkowicie wyzdrowieje po infekcji oka. Zwróć także uwagę na budkę lęgową wewnątrz klatki, aby zmniejszyć ich ogólny poziom odkształcenia. Ptaki, które są mniej zestresowane, szybko wracają do zdrowia po tej dolegliwości. Nie zmieniaj miejsca z klatką w nadmiernej ilości i zapewnij im o wiele większą prywatność i stabilność, aby mogły pozostać zdrowym i zadowolonym życiem codziennym.

About Tigrede Muleta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *