Home / Psy / Techniki Wprowadzenia Dwóch Kotów

Techniki Wprowadzenia Dwóch Kotów

Dołączenie nowego członka do swoich kocich ukochanych prawdopodobnie będzie dla ciebie o wiele bardziej interesujące niż dla twojego obecnego kota. Chociaż z natury są to samotnicy, większość kotów w pewnym momencie po prostu akceptuje lub nie mniej niż toleruje nowo przybyłych. Głównie dlatego, że są one naprawdę terytorialne, sposób, w jaki wprowadzasz nowego kota do istniejącego kota, może oznaczać rozróżnienie między dobrymi wynikami a „kotem astrofą”.

Wstępny przebieg działań może być taki sam jak malutkie jak 10 12 dni dla kociąt i naprawdę młodszych kotów, do 12 tygodni dla starszych kotów. Wszystko zależy od charakteru każdego kota. Upewnij się, że poświęcasz dużo uwagi swojemu „pierwszemu” kotu. To pomaga mu czuć się bezpiecznie, że nie jest w opozycji do twojej pasji.

Zamknij swojego nowego kota w jakimś pokoju „bezpiecznym i zdrowym”, aż do całkowitego zakończenia działań wprowadzających. Powinien to być mały dom, na przykład łazienka lub mała sypialnia, do której obecny kot rzadko odwiedza. Wyposaż go w materac, drapak, jedzenie, wodę i kuwetę.

Na początku Twój pierwszy kot może syczeć i zawodzić na kota po drugiej stronie w drzwiach. Po prostu zignoruj ​​go i wędruj nieobecny. W żadnym wypadku nie karaj go za agresywne wokalizowanie, spowoduje to tylko kłopoty między dwoma kotami. Będziesz chciał go pochwalić i pogłaskać, aby zacząć z kotem, gdy zachowuje się spokojnie, gdy znajduje się blisko pokoju nowego kota.

Natychmiast po kilku dniach weź szmatkę lub myjkę i przetrzyj ją w nadmiarze Twój nowy kot, gdy będziesz głaskał i uczestniczył z nią. Użyj unikalnej szmatki, aby spróbować zrobić to samo, używając swojego pierwszego kota. W porze karmienia umieść pachnącą szmatkę każdego kota poniżej miski przeciwnego kota. To pomaga im kojarzyć zapach innego kota z odrobiną konstruktywnego pożywienia. Wiele minimalnych karmień każdego dnia może pomóc im o wiele szybciej przyzwyczaić się do zapachu. Pamiętaj, aby codziennie odnawiać zapach w szmatach.

Następnie można karmić je bliżej. Utrzymuj nowego kota w jej „bezpiecznej” przestrzeni z mocno zamkniętymi drzwiami i umieść miskę każdego kota na osobnej stronie drzwi. Upewnij się, że karmisz je jednocześnie. Gdy oboje spróbują jednakowo zjeść bez warczenia lub syczenia, będziesz mógł przejść do innego stopnia wprowadzenia.

Zamknij swojego początkowo kota w pokoju, który lubi Powtarzać, upewniając się, że ma wodę, jakieś ulubione produkty spożywcze oprócz kuwety. Pozwól nowemu kotu odkryć Twój dom. Po kilku godzinach umieść ją ponownie w jej okolicy i pozwól, aby zaczęła się od kota. Najprawdopodobniej będzie syczał i marudził, gdy poczuje zapach innego kota na JEGO terytorium. Jeszcze raz poczekaj, zobacz i chwal go, gdy zachowuje się spokojnie. Powtarzaj tę czynność co najmniej tak szybko, jak każdego dnia, aż w końcu oba koty będą wyglądać na zrelaksowane.

Przed podjęciem decyzji o zezwoleniu kotom na pełne korzystanie z siebie, pozwól im przyjść twarzą w twarz w bezpieczny scenariusz. Użyj dwóch twardych plastikowych ograniczników drzwi, aby zablokować wejście do nowego miejsca dla kota, które otwiera się na zaledwie 2 trzy cale. Sprawdź, czy drzwi nie da się już otworzyć pchnięciem i czy żaden kot nie może włożyć głowy przez otwór. Chodzi o to, aby dać im możliwość uderzania w siebie łapami, a także chodzenia nos w nos bez szansy na pełny kontakt ciała. Nakarm każdego kota po swojej odpowiedniej stronie od drzwi. Gdy tylko nie syczą ani nie warczą na siebie, będziesz mógł sprawdzić, jak bawisz się nimi w tym samym miejscu.

About Tigrede Muleta

Check Also

Komponenty Do Przemyślenia W Zdobywaniu Sprzętu Dla Zwierząt

Fajnie jest kupować akcesoria dla zwierząt, a bardziej fascynujący jest wybór miejsca zamieszkania dla swoich …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *